צרו קשר
איכות גבוהה בעלות משתלמת במיוחד איכות גבוהה בעלות משתלמת במיוחד
זמן אספקה מהיר עד לביתכם זמן אספקה מהיר עד לביתכם
שירות מעולה עם מנהל לקוחות אישי שירות מעולה עם מנהל לקוחות אישי
תקופת ניסיון למוצרים בביתכם תקופת ניסיון למוצרים בביתכם
חלוקת תשלומים נוחה חלוקת תשלומים נוחה

קונים מזרן חדש? קבלו כמה טיפים לרכישה נכונה 

מזרןבמידה והמזרן אצלכם מעל ל-8 שנים, משמע שהגיעה העת להחליפו, ובפרט אם איכות השינה שלכם ירודה, אתם מקיצים בבוקר עם כאבים, ואו שבמזרן ישנם שקעים או בליטות באזור מסוים. אז מהם הפרמטרים שכדאי לתת עליהם את הדעת במהלך בחירת מזרן חדש ומזרן מאיזה סוג מומלץ לרכוש? 

אנשי הצוות המקצועי מבית חברת Dr. Comfort מציינים שענף המזרנים הנו דינמי מאוד ושרוי בפיתוח מתמיד, תוך עשיית שימוש במגוון טכנולוגיות חדשניות וחומרים מתקדמים שלא הכרנו בעבר. ככלל, בחירת סוג המזרן ומידת קשיחותו הנה אינדיבידואלית וצריכה להיעשות בהתאם למבנה הגוף, הצרכים הפרטניים, ההעדפות וההרגלים, כך שלא כל מזרן המותאם אופטימלית לפלוני אלמוני יתאים בהכרח גם לכם. 

דרגת הקשיחות של המזרן

לדוגמה, ישנם כאלו המעדיפים מזרן בדרגת קשיחות גבוהה יחסית, ואילו אחרים יעדיפו דווקא מזרן המעניק להם תחושה של רכות וגמישות. לאנשים שרגילים לישון על הצד נהוג להתאים מזרן רך להקניית תמיכה טובה יותר לקימורי הגוף. 

לאנשים שרגילים לישון על הגב מקובל להתאים מזרן בדרגת קשיחות בינונית לתמיכה בגב ובצוואר בעוד שלאלו הישנים על הבטן, נהוג להתאים מזרן קשיח על מנת שעמוד השדרה יהיה במצב מיושר. עם זאת, מדובר בגדר המלצות בלבד. 

לאנשים האלרגיים לקרדית האבק כדאי לשקול רכישת מזרן לטקס. הלטקס הנו שרף המופק מעץ הקאוצ'וק, ולא זו בלבד שמזרנים העשויים מחומר זה מותאמים אופטימלית למבנה האנטומי של המשתמשים בהם, הלטקס הנו אנטי בקטריאלי ומונע ריחות רעים.

מזרני הקפיצים: קפיצי כיס וקפיצי בונל 

מאידך, לאנשים הסובלים מבעיות אורתופדיות ולאוכלוסיות המרותקות למיטתן פרקי זמן ממושכים בתנוחה מסוימת (למשל קשישים, בעלי מוגבלויות וחולים סיעודיים), מומלץ להעדיף מזרני ויסקו ("ספוג זיכרון"), המתאפיינים ברגישות גבוהה לחום הגוף ויכולת פיזור אחיד של עומסים על פני כל המזרן, מה שמקנה לאלו ששוכבים מעליהם תמיכה אורתופדית מלאה. 

בקטגוריית מזרני הקפיצים קיימים שני סוגים: קפיצי כיס (מכונים גם "קפיצי שרוול" או "קפיצי מרשל") וקפיצי בונל. קפיצי בונל הנם מערכת שבה כל הקפיצים שזורים זה בזה על ידי תיל מתכת גמיש, בעוד שקפיצי כיס מהווים מערכת שבה כל אחד מהקפיצים נע באופן עצמאי ואין ביניהם חיבור פיזי. 

למזרן במבנה כיס יש כמה יתרונות ברורים על פני זה במבנה בונל: הוא מתאים את עצמו בצורה טובה יותר אל מבנה הגוף, ובנוסף כששני אנשים שוכבים מעליו, תנועותיו של האחד אינן מפריעות למי שלצדו.